Wyzwania biznesowe - Intesys

Zgodność z przepisami

Zgodność Twojego systemu z przepisami które Cię dotyczą to jedna z rzeczy o których nie będziesz musiał myśleć, kiedy zajmiemy się Twoim środowiskiem IT. W ostatnim czasie mieliśmy bardzo dużo zmian w przepisach, które wymagały aktualizacji oprogramowania, między innymi:

 • RODO,
 • JPK,
 • Split payment

Brak czasu

Kto w firmie zajmuje się myśleniem nad problemami IT, jeśli nie ma do tego dedykowanej osoby? Ty. Czy masz czas na cokolwiek innego poza codziennym gaszeniem pożarów, które nieustannie wybuchają na tym polu?

Jeśli chciałbyś zrzucić ze swoich barków ten ciężar – to dobrze trafiłeś. Jesteśmy firmą, która dokładnie tym się zajmuje. Przy czym w naszym działaniu nie ma pożarów. Większość rzeczy da się zaplanować i przygotować wcześniej, tak by nie były niespodzianką i nie wpływały na ciągłość działania firmy.

Wzrost wydajności

To jest efekt oczekiwany przez odbiorców naszych usług. Realizowany jest on na kilku płaszczyznach – na płaszczyźnie fizycznej:

 • szybsze sieci,
 • szybsze serwery,
 • szybsze bazy danych.

Na płaszczyźnie systemów przedsiębiorstwa:

 • ułożenie danych w taki sposób by nikt ich nie szukał,
 • automatyzacja funkcji, gdzie nie potrzebna jest rola człowieka.

Bezpieczeństwo

Jedno z największych pól naszej aktywności w dzisiejszym świecie. Dziś zwykła pasywna ochrona w postaci „jakiejś kopii” jest niewystarczająca. Potrzebna jest odpowiednia koncepcja na poziomie architektury środowiska IT, wsparta aktywnymi systemami ochrony i monitoringu zagrożeń.

Konieczne są analizy zagrożeń i plany realizowane w przypadku ich wystąpienia.

Przykłady zagrożeń dla których przygotowujemy plany:

 • awaria serwerów,
 • katastrofa naturalna,
 • atak szyfrujący typu Ransomware,
 • usunięcie danych przez użytkownika.

Rozwój

Rozwój dla różnych organizacji oznacza różne potrzeby.

Dla jednych istotna będzie skalowalność systemu, dla innych łatwość otwierania nowych placówek, dla jeszcze innych wdrożenie oprogramowania ułatwiającego współpracę w grupach.

Dla nas oznacza to tworzenie wysokowydajnych sieci VPN pomiędzy placówkami przedsiębiorstwa, umożliwienie bezpiecznej pracy z dowolnego miejsca na świecie, wdrożenie Office365 by umożliwić pracownikom dostęp do informacji z dowolnego miejsca, w wygodnej formie.

Problemy IT

W końcu wyzwanie z naszej branży.

Czy zdarzają Ci się sytuacje, że wydajesz pieniądze na infrastrukturę i usługi a mimo to, doświadczasz niechcianych przerw w pracy? Albo każda zmiana wersji, bądź migracja pomiędzy serwerami powoduje przestój całodniowy?

Może rozwiązania których używasz, są już dla Ciebie za ciasne. Albo człowiek, który Cię obsługuje nie zna realiów biznesowych i się zwyczajnie nie rozumiecie.

Problemy IT to najczęściej efekt złej architektury systemowej i braku planowania. U nas znajdziesz opiekuna znającego realia biznesu, który pomoże Ci sporządzić plan na pół roku i na trzy lata do przodu.

Co powinien gwarantować Ci Twój partner IT

Jeśli chcesz znaleźć odpowiedniego partnera, działającego na rzecz zwiększenia produktywności Twojej firmy przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka, musisz zadać właściwe pytania.

Nasi partnerzy